Domácnost

Závěsy

Ve dne přináší teplé sluneční paprsky, výhled na listí čechrané větrem a děti hrající si venku. V noci ale zprostředkovává jenom tmu a umožňuje každému, dívat se dovnitř, aniž by to bylo vítané.

Více

Ano, okna mají svou světlou i temnou stránku, stejně jako každá věc. Nic ale nemusí být tak černobílé, neboť s večerními nevítanými živými přenosy z vašeho domu do širokého okolí, vám pomohou závěsy a záclony, jež tomu zamezí.

Zvědaví sousedé, kolemjdoucí, dokonce ani veverky už nebudou mít tušení, co se u vás za zataženými záclonami děje, tak jim dáte na srozuměnou, kde je jejich místo. Někomu se záclona může zdát jako staromódní řešení, když je dnes možnost dát si udělat roletová okna nebo na okna připevnit žaluzie.

Vězte ale, že místnosti mnohem více dají právě záclony, které jednak okno vyzdobí, jednak pohltí špatnou akustiku, jednak se s nimi lépe pracuje v případě malé nebo velké místnosti.

Závěsy místnost doslova rozzáří

Díky závěsu si můžete s celou místností hrát. Jednak správná délka závěsů může místnost opticky zvětšit nebo zmenšit, jednak při jejich správném aranžmá můžete zvětšit opticky i okno.

Závěsy rovněž působí lehkým, svěžím dojmem, obzvlášť když se třepotají ve větru. Těžce visící závěsy, které se nepohnout ani ve vichřici nechte raději viset na zámcích, kam patří. Do bytu nebo domu volte jemné, ale syté barvy, které nebudou působit na oko násilně a přitom vás dostatečně schovají před nechtěnými zraky.

Výhodou závěsů také je, že přirozeně propouštějí světlo, takže si nebudete ani při svítání připadat jako v hrobce nebo jako v případě venkovních rolet jako v garáži. V případě vnitřních žaluzií se zase na ně snadno chytá prach, takže toto řešení není vhodné obzvlášť do domu alergika.

V mnoha ohledech tedy stojí na prvním místě klasické záclony, které lze snadno vyprat a zase pověsit, lze je upravit podle svých představ a potřeb, snadno je vyměníte a máte změnu, zároveň si do domu vpustíte estetiku.