Domácnost

Žárovky

Už na konci devatenáctého století se malé děti nemusely být bubáků a strašidel, ukrývajících se ve tmě. Byl totiž vynalezen jejich zapuzovač v podobě žárovky, která je přirozeně odkázala do patřičných mezí.

Více

Žádné noční běsi už od roku 1879 nemají šanci děsit a dělat problémy, protože jejich nepřítel světlo zasáhl do jejich životů. A stejně tak světlo poskytující malá žárovka zasáhla i do lidských životů, které se díky tomu prodloužily.

Respektive jejich prožitá část, neboť už nebylo nutné chodit spát za soumraku, popřípadě si kazit oči u dobré knihy svícením svíčkou, která navíc umatlávala voskem kde co. Ne, žárovka zkrátka znamenala změnu, kterou my si dnes neumíme představit – respektive do chvíle, kdy vypadne proud, a my se ocitáme ve stejné tmě jako kdysi naši předci.

Žárovka poskytuje světlo, bez kterého už si neumíme představit náš svět. Poskytuje jas, díky kterému můžeme po večerce nejen číst, ale také pracovat, sledovat televizi, psát, modelovat, vařit, apod.

Druhy žárovek

Žárovka je sice žárovka, ale moderní svět i jí dal nové kabáty, které jí můžete vyzkoušet i u vás doma. Například je to LED žárovka, která nejenže se tolik nerozpaluje, tudíž může být i poblíž dřeva či jiných předmětů, ale také je mnohem úspornější.

S takovými bodovými žárovkami můžete ročně ušetřit za elektřinu horentní sumy, i když by se to na první pohled nemuselo zdát. Především z toho důvodu, že je taková žárovka trochu dražší, než obyčejná. Další věcí je, že žárovka vlastně vůbec nemusí svítit jenom žlutě nebo jemně bíle, ona může hrát barvami podle vaší nálady.

To alespoň umí žárovky prodávané společně s dálkovým ovládáním. Jakmile tuto žárovku zašroubujete, můžete si její barvu nebo intenzitu změnit pěkně z pohodlí svého křesla. Některé jsou schopné dokonce přecházet z jedné barvy na druhou. Jakmile si tedy budete chtít dopřát diskotéku ve svém obývacím pokoji nebo se nebudete moc dočkat Vánoc, tato žárovka vás správně naladí.

78
270
Barva
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • 4home.cz
preloader
Bohužel jsme pro vás nenašli žádné produkty.