Domácnost

Svíčky

Zatímco dříve byla úloha svíčky podstatně důležitější, neboť představovala předěl mezi světlem a tmou, dnes prezentuje především atmosféru, kterou s její pomocí chceme navodit.

Více

Díky jemně plápolajícímu plamínku svíčky se snadno necháme strhnout romantikou. Se svíčkou v ruce bojujeme proti ponurosti sychravých podzimních dní. Svíčka nám připravuje slavnostní atmosféru, kterou si chceme užít například během Vánoc.

Zkrátka je to svíčka, která kolem sebe šíří klid a pohodu, když ji potřebujeme. A někdy dokonce i vůni podle naší chuti. Na Vánoce není potřeba pálit potpouri na plotně, protože postačí zapálit stejně vonící svíčku.

Nebo postačí i svíčka s pomerančovou, skořicovou nebo jablečnou vůní, aby se nám vrátil pocit dětských Vánoc. A třetím aspektem, mluvícím ve prospěch svíčky, je fakt, že navíc ji ještě lze s klidným svědomím zapálit všem na očích, protože umí dobře vypadat. Estetický, vonný a příjemné pocity navozující – přesně takový je ten malý předmět zvaný svíčka, který může prozářit i váš domov.