Domácnost

Obrazy, rámy a tabule

Čím to, že paláce a zámky vždycky působí tak útulně a pohodlně? Není to velkými kusy nábytku, není to dáno rozlehlostí místnosti, naopak pointa se skrývá v detailech, kterými jsou obrazy na stěnách a dlouhé řasené závěsy.

Více

Díky tomu, že zdi nejsou prázdné, působí hned místnosti jiným, zabydlenějším dojmem. Abyste si to mohli zútulnit doma, nepotřebujete velké obrazy z 16. století, vyobrazující mračící se pány, ze kterých srší autorita, které vás budou sledovat, ať se budete dívat na televizi nebo něco kuchtit v kuchyni.

Mnohem lépe se vám osvědčí moderní a jednoduché obrazy, rámy, do kterých si můžete něco vyrobit nebo koupit, popřípadě rámečky nad fotografie, které vám připomenou vaše milované a chvíle strávené s nimi. Jsou to právě takové drobnosti, které dělají domov domovem a pomáhají vám, abyste se cítili ve své domácnosti v bezpečí a přitom svobodně.

Nehledě na fakt, že obrazy mají kromě estetického hlediska i praktický charakter, neboť je to částečně i díky nim, že se v místnosti nerozléhá ozvěna a akustika je celkově dobrá.

A k tabuli půjde…

Jako obraz se dá použít téměř cokoliv, co vás jenom napadne. Bohužel mnozí z nás nejsou zrovna umělci, kteří by se chtěli chlubit svými vlastními výtvory, takže nezbývá, než nějaký obraz vybrat. Obraz může být malovaný, vytvořený z nejrůznějších materiálů nebo kreslený či dělaný jinými kreslířskými technikami.

Volnější pole působnosti právě oněm zmíněným umělcům nabízejí prázdné rámy, do kterých si lze obraz vytvořit. V případě neumělce – zasadit jiný již koupený nebo vytvořený př. z puzzlí.

Specifickou kategorií nástěnných drobností tvoří tabule. Ty lze zavěsit a psát si na ně vzkazy, kreslit, co vás zrovna napadne nebo si na ně třeba psát, co je potřeba koupit. Tabule jsou už dávno pouhým stínem toho školního postrachu, který nás strašil ve snech.

Pokud bude tabule viset na vaší zdi s milým vzkazem, jistě k ní ještě rádi půjdete.