Domácnost

Co se starým Iphonem, když už jej nepotřebujete?

Nastal čas pořídit si nový telefon a zvažujete, jak upotřebíte svůj starý Iphone? Víme, jak s původním smartphonem naložit a jaké máte možnosti. Inspirujte se, starý Iphone do odpadkového koše nepatří.

Nový telefon je tu, ten starý na vás smutně kouká ze skříňky. Co s ním? Ani zdaleka se nemusí stát lapačem prachu nebo skončit v odpadkovém koši. Možností, jak starý smartphone využít, je tu hned několik. A několik užitečných tipů si můžete přečíst také v tomto článku.

Ať je hudba tvůj lék

Cože, vy nemáte vlastní iPod, ale rádi byste si občas přehráli nějakou tu muziku, aniž byste váš telefon připravili o kapacitu baterie? Mějte při ruce starý Iphone – můžete jej využívat jako iPod – k poslechu hudby a audioknih. Je to skvělá příležitost, jak přístroj využít, pokud si rádi poslechnete oblíbené playlisty nebo knihy.

Servis a prodej

Je telefon v pořádku, tedy plně funkční? Pak jej můžete rovnou prodat či darovat někomu z vašeho okolí. Možné je starší model nabídnout přes internetový bazar nebo market. Pokud však starý Iphone není v dobré kondici, můžete před prodejem zvážit Iphone servis, který přístroj zkontroluje a případné závady odstraní – a tak jej můžete prodat za dobrý peníz a s čistým svědomím. Telefon ještě poslouží jinému uživateli.

Výkup telefonů? No jasně

Nesehnali jste nikoho, kdo by váš starý Iphone koupil? To nevadí. Ještě pořád jej v servisu můžete nechat – bude se vám hodit služba výkup Iphonů, díky které jej budete moci ponechat přímo v servisu za slušnou částku. Za peníze si můžete pořídit třeba doplňky k vašemu novému telefonu nebo někoho potěšit k Vánocům. Co vy na to?

Záložní telefon

Jistě to dobře znáte, někomu v rodině se porouchá telefon a problém je tu – málokdo má totiž uskladněn ještě náhradní mobil, který poslouží jako nouzový, zatímco se servisuje ten stávající. Pokud chcete mít jistotu, že neskončíte bez telefonu, pak doporučujeme Iphone uložit a nechat si jej jako chytrou zálohu – jako náhradníka pro všechny případy.

Správná recyklace

A že se vám ani jeden způsob nezamlouvá? Pořád je tu možnost starý Iphone skutečně vyhodit. Jak na to? Telefon můžete recyklovat, tedy ekologicky “zahodit” ve vybraných prodejnách  s elektronikou, Apple storech nebo v servisech mobilních telefonů. Stejně tak mohou posloužit speciální kontejnery. Konečné rozhodnutí je na vás – zvažte všechny možnosti a dejte starému Iphonu šanci na nový život.